☎️ Pon - Pia 8:00 - 16:00 | +421 944 011 223

Waste King Commercial 5000

Kód: 8596220005915
Neohodnotené
Značka: Waste King
€7 628
SKLADOM
Môžeme doručiť do:
26.6.2024

Detailné informácie

Nová značka drezov - taliansky výrobca
Kvalitné produkty
na akosti nám záleží
Rýchle dodanie
Rýchle dodanie
od 24 hod.
Showroom v Bratislave
Showroom
Bratislava
Garancia vrátenia peňazí do 14 dní
Vrátenie tovaru do 14 dní
30 dní možná výmena tovaru

Podrobný popis

Gastro drvič Waste King Commercial s výkonom 5 HP (3730 W) je vhodný do prevádzok spracovávajúcich až 5000 jedál v špičke. Uplatní sa v prípravniach mäsa a rýb, veľkých hoteloch a menších páleniciach. Tento komerčný drvič kuchynského odpadu je navrhnutý pre nepretržitú (24h) prevádzku. Ekologicky si poradí so všetkým organickým odpadom, znižuje náklady na zvoz odpadu a eliminuje výskyt škodcov a zápachu.

Vďaka veľkému výkonu a trhacím nožom zvláda drvička Waste King Commercial 5000n spracovávať vláknité a tvrdé materiály (surové mäso, šľachy, kukuričné klasy, kosti, kôstky…). Lopatky sú výkyvné, vďaka tomu prakticky nedochádza k zasekávaniu drviča a prerušeniu prevádzky. Spoločnosť Waste King má s výrobou drvičov kuchynského odpadu viac ako 50 rokov skúseností a jej produkty sú známe pre svoju dlhú životnosť.

Gastro drvič je samostojný na troch výškovo nastaviteľných nôžkach. Napojenie drviča WKC 5000 na drez je z materiálu obmedzujúceho šírenie vibrácií a hlučnosť. Prístroj je vybavený ochranou proti prehriatiu a skratu. Waste King 5000 je v 3-fázovom prevedení. Drvič je potrebné napojiť na prívod vody. Drvič sa ovláda pomocou pneumatického tlačidla alebo kolískového spínača. Adaptér na pripojenie drviča na drez a spínač nie sú súčasťou balenia a je potrebné ich objednať oddelene.

Ako drvič odpadu funguje

Používanie drviča je jednoduché a po krátkom zoznámení s obsluhou ho zvládne každý. Stačí pustiť vodu, zapnúť drvič a začať doň vkladať všetok organický odpad z kuchyne. Najskôr sa kuchynské zvyšky rozdrvia pomocou otočného taniera a drviaceho prstenca. Po hrubom rozdrvení nastupujú nerezové čepele ukryté pod drviacim tanierom. Vďaka tomu zvládajú profesionálne drviče aj spracovanie vláknitého odpadu, ako je surové mäso alebo kukuričné klasy. Organické zvyšky rozomleté na častice vo veľkosti zrnka ryže následne putujú do kanalizácie.

Navrhnutý na profesionálne použitie

V porovnaní s klasickými drvičmi pre domácnosti sú komerčné drviče robustnejšej konštrukcie. Je využité spoľahlivých indukčných motorov s vlastným chladením. Drviace komory týchto drvičov sú priestrannejšie pre pohodlné používanie a drvenie väčšieho množstva kuchynského odpadu naraz.

Výkyvné lopatky Liatinové lopatky s karbid volfrámovými čepieľkami

Drviče kuchynského odpadu Waste King majú patentované výkyvné lopatky, ktoré minimalizujú možnosť zaseknutia drviča tvrdým materiálom, ako sú kosti. Vďaka tomu nemusia byť drviče Waste King vybavené tlačidlom pre spätný chod. V prípade, že by malo dôjsť k zaseknutiu, lopatky sa jednoducho vychýlia a následne sa vrátia späť na svoje miesto.

Precízne spracovanie a použité materiály

Profesionálne drviče kuchynského odpadu Waste King sú navrhnuté a vyrobené s dôrazom na dlhú životnosť. Rotačný tanier je z nerezovej ocele a drviaci prstenec je zo zušľachtenej liatiny. Výkyvné lopatky sú z liatiny v kombinácii s karbid volfrámovými čepieľkami, ktoré sa vyznačujú vysokou tvrdosťou, tiež zvyšujú efektivitu drvenia a celkovú životnosť prístroja. Čepele podrezu sú z kvalitnej nerezovej ocele. Liatinové telo drviča je ošetrené strieborným lakom.

Tichá a bezpečná prevádzka

Drvič je na drez napojený pomocou gumovej hornej časti. Vibrácie sú tak utlmené a dochádza k celkovému zníženiu hlučnosti pri používaní. Zabudovaná manžeta zabraňuje vystreknutiu vody pri používaní. Drviče sú vybavené ochranou proti skratu a vratnou tepelnou poistkou, ktorá chráni motor pred prípadným preťažením.

O značke Waste King

ANAHEIM MANUFACTURING COMPANY - AMC Mfg. USA vyvíja a vyrába drviče Waste King už od roku 1957. Za viac ako 50 rokov prišla s celým radom nových inovatívnych patentovaných riešení. Drviče Waste King sa vďaka svojim kvalitám stali predlohou pre ostatné drviče z Číny a ďalších krajín. Zatiaľ neprekonaný originál je však len jeden.

POZNÁMKA:

Zapojenie musí vykonávať osoba s odbornou spôsobilosťou na výkon činnosti na el. zariadeniach podľa vyhlášky č.: 50/1978 Zb. alebo po novom (od 1.7.2022) podľa nariadenia vlády č.: 194/2022 Zb. vrátane vystavenia protokolu o inštalácii alebo revíznej správy.

Elektrické zapojenie závisí od spôsobu ovládania a napojenia na existujúcu elektroinštaláciu.

Ovládanie zapínania môže byť riešené aj pomocou pneumatického spínača priamo zo stola, ale s možnosťou hlavného bezpečnostného vypínača blízko.

Pri zapnutí drviča musí byť vždy zaistený súčasne prívod vody, najlepšie automaticky elektromagnetickým ventilom. Prevádzka bez vody je neprípustná, hrozí poškodenie tesnenia.

Pri montáži a obsluhe, postupujte vždy podľa inštrukcií dodaného návodu a prevádzkového poriadku.

Všetka dokumentácia je k dispozícii na stiahnutie u každého modelu drviča.

Dodatočné parametre

Kategória: Drviče odpadu
Záruka: 2 roky
Model: Waste King Commercial 5000
Použitie: Gastro prevádzky
Záruka: 2 roky
Možnosť chodu: Nepretržite 24 hodín
Vstupné napätie: 208-230/460 V - 3 fázy
Frekvencia: 50/60 Hz
Typ motora: Indukčný motor s vlastným chladením
Otáčky motora: 1450/1740 ot. min.
Tepelná vratná poistka: Áno, resetace pomocou tlačidla
Ochrana pred skratom: Áno
Trieda el. ochrany: I. (ochranný vodič)
Spôsob balenia: Ochranná fólia, polystyrénový obal, kartónový box
Spôsob upevnenia - inštalácia: Výškovo nastaviteľné nohy a hrdlom na drez prírubou TM Ø 15 cm, montážnym systémom SM Ø 9 cm alebo cez misku Ø 30, 38, 46 cm do stola.
Povrchová úpravami farebné prevedenie: Strieborný lak
Spúšťací systém: Podľa inštalácie (tlakový Spínač- tlačidlo, kolískový vypínač atď.)
Priemer ústia komory: Ø 15,2 cm
Drviace segmenty: Liatinové lopatky s karbid wolfrámovými britmi
Drviaci prstenec: Zušľachtená liatina
Ložiská: Bezúdržbová, guličkové, zapuzdrená
Ochranná tlmiace manžeta: Zabudovaná, gumená s lamelami
Otvor drezu: Ø 15 cm
Kapacita gastro prevádzky: Až 5000 jedál
Výkon: 5 HP (3730 W)
Prúdový odber: 16 / 8.0 A
Rozmery prístroja: 669-730 x 516 x 516 mm
Hmotnosť prístroja: 124 kg
Rotačný tanier: Nerezová oceľ
Priemer odpadové potrubie: Doporučené minimálne 50 mm
Kód tovaru TARIC: 85098000
Váha vr. obalu (kg): 127
Šírka obalu: 59
Výška obalu: 68
Hĺbka obalu: 59
Materiál manžety: Guma
Výkon motora (W): 3730
Průměr vnitřího otvoru manžety: Ø 15,5 cm
Průměr napojovacího kusu do manžety: Ø 15,8 - 16 cm (trubka vyústění dřezu/mísy/kuželu)

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: